Крстопоклона Недела во црквата Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1435

На 11 март 2018 година, во Третата недела од Великиот Пост – Крстопоклона, кога се поклонуваме на Чесниот и Животворен Крст Господов, кога се празнува споменот на светиот Порфириј епископ на Газа и светиот маченик Јован, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous articleКрстопоклона Недела во црквата Светa Петка во Мил Парк
Next articleКрстопоклона Недела во црквата Свети Никола во Престон