Крстопоклона Недела во црквата Светa Петка во Мил Парк

1209

На 11 март 2018 година, во Третата недела од Великиот Пост – Крстопоклона, кога се поклонуваме на Чесниот и Животворен Крст Господов, кога се празнува споменот на светиот Порфириј епископ на Газа и светиот маченик Јован, во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous articleКрстопоклона недела во манастирот Донибрук
Next articleКрстопоклона Недела во црквата Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг