Крстовден - Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

1934

На 27 септември 2017 година, на празникот Воздигнување на Чесниот и Животворен Крст, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, Квинзланд, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleКрстовден - Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам
Next articleКрстовден - Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон