Крстовден - Света Литургија во манастирот Донибрук

1568

На Крстот Твој се поклонуваме Владико и Светото Твое Воскресение го славиме!

На 27 септември 2017 година на празникот Воздигнување на Чесниот и Животворен Крст, во манастирот Свети прохор Пчински во Донибрук се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија

Previous articleКрстовден - Света Литургија во Свети Никола - Перт
Next articleКрстовден - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај