Крстовден - Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам

1604

На 27 септември 2017 година, на празникот Воздигнување на Чесниот и Животворен Крст, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleКрстовден - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleКрстовден - Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен