Заупокоена Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1340

На 10 февруари, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобните Ефрем и Исак Сириски, и кога се врши спомен за упокоените, во манастирот Свети Наум Охридски се богослужеше Света Божествена Литургија со Панихида.

Previous articleЉубовта кон Бога не трпи одмазда кон човекот
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела Месопусна)