Втор ден Велигден - Светол Понеделник во црквата Свети Никола во Перт

912

На 9 април 2018 година, на Светол Понеделник, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтор ден Велигден - Светол Понеделник во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleВтор ден Велигден - Светол Понеделник во Соборната црква во Сиденхам