Втор ден Божик во црквата Света Петка во Мил Парк

1300

На 8 јануари, 2018 година, на Втор ден Божик, кога се празнува Соборот на Пресвета Богородица и споменот на преподобниот Никодим Тисмански и Прилепски, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтор ден Божик во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleВтор ден Божик во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул