Втор ден Божик во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1292

На 8 јануари, 2018 година, на Втор ден Божик, кога се празнува Соборот на Пресвета Богородица и споменот на преподобниот Никодим Тисмански и Прилепски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтор ден Божик во Соборната црква во Сиденхам
Next articleВтор ден Божик во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин