Втор ден Божик во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1473

На 8 јануари, 2018 година, на Втор ден Божик, кога се празнува Соборот на Пресвета Богородица и споменот на преподобниот Никодим Тисмански и Прилепски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтор ден Божик во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleТрет ден Божик во црквата Свети Илија во Футскрај