Втор ден Божик во Соборната црква во Сиденхам

1254

На 8 јануари, 2018 година, на Втор ден Божик, кога се празнува Соборот на Пресвета Богородица и споменот на преподобниот Никодим Тисмански и Прилепски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleРаѓање Христово - Божик во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл
Next articleВтор ден Божик во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг