Втора Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн

1454

На 18 Јуни 2017 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Доротеј и преподобниот Теодор Пустиник, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтора Недела по Педесетница - Света Божествена Литургија во Манастирот Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј.