Воскресение Христово во црквата Свети Никола во Престон

912

Заспан со тело, како мртов си воскреснал по три дена, Цару и Господи!


На 8 април 2018 година, на Воскресението Христово (Велигден), во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше Воскресна утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВоскресение Христово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleВоскресение Христово во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул