Воскресение Христово во црквата Свети Никола во Перт

1038

Светли се Светли се Нов Ерусалиме!


На 8 април 2018 година, на Воскресението Христово (Велигден), во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше Воскресна утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни!

Previous articleВоскресение Христово во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл
Next articleВоскресение Христово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук