Воскресение Христово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

819

Дојдете примете светлост од незалезната Светлина и прославете го Христос Воскреснатиот од мртвите!


На 8 април 2018 година, на Воскресението Христово (Велигден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се објави Христовото Воскресение и се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleВоскресение Христово во црквата Свети Никола во Перт
Next articleВоскресение Христово во црквата Свети Никола во Престон