Воскресение Христово во Соборната црква во Сиденхам

968

Ден е на Воскресение, да се просвелиме ние луѓето!

На 8 април 2018 година, на Воскресението Христово (Велигден), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Воскресна утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleВоскресение Христово во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleВоскресение Христово во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл