Вознесение Христово - Спасовден во црквата Свети Никола во Престон

1405

На 17 мај, 2018 година, на празникот Вознесение на нашиот Господ Исус Христос, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleВознесение Христово - Спасовден во црквата Свети Никола во Перт