Вознесение Христово - Спасовден во Соборната црква во Сиденхам

1455

На 17 мај, 2018 година, на празникот Вознесение на нашиот Господ Исус Христос, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВознесение Христово - Спасовден во црквата Свети Никола во Перт
Next articleВознесение Христово - Спасовден во црквата Свети Илија во Футскрај