Воведение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај

1534

На 4 декември, 2017 година, на празникот Воведение на Пресвета Богородица во храмот (Пречиста), во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleWhy is it proper to honor Mary?
Next articleВоведение на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул