Воведение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт

1273

На 4 декември, 2017 година, на празникот Воведение на Пресвета Богородица во храмот, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразнична Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleВоведение на Пресвета Богородица - Литургија во манастирот Донибрук