Вечерна богослужба во црквата Свети Илија во Футскрај

1403

На 13 јануари, 2018 година, вечерта, кога Црквата го празнува Обрезанието Господово и споменот на светиот Василиј Велики, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужешеше празнична вечерна богослужба.

 

Previous articleКој не ги љуби непријателите во него ја нема Божјата благодат
Next articleМолитвено чествуван празникот Обрезание Господово и одржан Традиционалниот пикник во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин