Вечерна Богослужба во Црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

1545

На 21 октомври 2017 година, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се отслужи Воскресна вечерна богослужба. Истиот ден беше одржано и Црковно-оштинско Собрание.

Previous article20-та Недела по Педесетница - Литургија во Соборната Црква во Сиденхам, Мелбурн
Next article20-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг