Великопосна утрена со часови во црквата Света Петка во Мил Парк

1345
На 22 февруари, 2018 година, во четвртокот од првата седмица од Велигденскиот пост кога се празнува споменот на светиот маченик Никифор, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба со часови и изобразителна.

Вечерва во 7 часот е почетокот на вечерната богослужба со големото повечерие.

Previous articleЛитургија на претходно осветени Дарови во манастирот Донибрук
Next articleЧудо на Свети Нектариј Егински: Исцелувањето на о. Нектариј (Виталис) од рак