Велики четврток - Вечерна со Василиева Литургија во црквата Св.Петка во Мил Парк

1496

На 5 април, 2018 година, утрото на Велики Четврток, во црквата Света Петка во Мил Парк се богослужеше вечерна богослужба и Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верните се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleДенес Јуда се согласи на предавство
Next articleВелики четврток - Вечерна со Василиева Литургија во црквата Св. Илија во Футскрај