Велика Сабота во црквата Св. Илија во Футскрај (Вечерна богослужба со Василиева Литургија)

1669

На 7 април, 2018 година, на Велика Сабота, утрото, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Вечерна Богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСлужба на Оплакувањето Христово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleВелика Сабота во манастирот Донибрук (Вечерна богослужба со Василиева Литургија)