Велика Сабота во манастирот Донибрук (Вечерна богослужба со Василиева Литургија)

1466

На 7 април, 2018 година, на Велика Сабота, утрото, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВелика Сабота во црквата Св. Илија во Футскрај (Вечерна богослужба со Василиева Литургија)
Next articleВелика Сабота во црквата Света Петка во Мил Парк (Вечерна богослужба со Василиева Литургија)