Божествена Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, Квинзланд

1600

На 3 Септември, во 12 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Апостол Тадеј и светата маченичка Васа Солунска, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, Квинзланд, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous article12-та Недела по Педесетница - Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next article6 - ти број на Пастир - Парохиски весник на МПЦО Свети Никола - Престон