Архиерејска вечерна богослужба и Свгета Литургија во црквата Успение на Богородица во Бризбен

1029

На 18 ноември, 2018 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Галактион и Епистема, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија на која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (25-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (25-та Недела по Педесетница)