Архиерејска вечерна богослужба во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

889

На 2 ноември, 2018 година, вечерта, кога се празнува споменот на светиот Иларион Мегленски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, Неговото Високопреосвештенство митрополитот г. Петар, богослужеше празнична вечерна богослужба.

Previous articleАрхиерејска Света Литургија во црквата Света Троица во Саутерланд
Next articleАрхиерејска Цвета Литургија во црквата Свети Климент Охридски во Порт Кембла