Архиерејска вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл

1049

На 7  ноември 2018 година, вечерта, во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл, Мелбурн, по повод храмовиот празник се богослужеше празнична вечерна богослужба, а на утредента, на 8 ноември, и Света Литургија на кои чиноначалствуваше Неговото Високопресвештенство митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски-Новозеландски г. Петар.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСјаење на Духот