Акатистова Сабота - Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

945

На 24 март, 2018 година, во Акатистовата сабота, кога празнува споменот на Пречистата Богомајка Марија и светиот Софрониј Патријарх Ерусалимски, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

  

 

Previous articleМало Повечерие и Акатист на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleНедела на Света Марија Египетска - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај