Втора недела од Великиот Пост во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1036

На 12.03.2017 г., во Втората Недела од Великиот пост – неделата на Свети Григориј Палама, кога се празнува споменот на преподобниот Прокопиј Декаполит и на свети Агатангел Битолски, во црквата Света Богородица Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се отслужи Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_2527 IMG_2528 IMG_2529 IMG_2530 IMG_2531

Previous articleВтора недела од Великиот Пост (на Свети Григориј Палама) во манастирот Донибрук
Next articleВтора недела од Великиот пост во црквата Свети Илија во Футскрај