Втора недела од Великиот Пост (на Свети Григориј Палама) во манастирот Донибрук

1034

На 12.03.2017 г., во Втората недела од Великиот пост – Неделата на Свети Григориј Палама, кога го празнуваме и споменот на преподобниот Прокопиј Декаполит и светиот Агатангел Битолски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се отслужи Неделна утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите тајни.

IMG_00 IMG_01 IMG_02 IMG_03 (2) IMG_04 (2) IMG_05 (2) IMG_06 (2) IMG_07

Previous articleВтор Акатист на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleВтора недела од Великиот Пост во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул