Втора недела од Великиот пост во црквата Свети Илија во Футскрај

1195

На 12.03.2017 г., во Втората Недела од Великиот пост – на Свети Григориј Палама, кога се празнува споменот на преподобниот Прокопиј Декаполит и на свети Агатангел Битолски, во црквата Свети Илија во Футскрај, се отслужи Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ му се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_0295 IMG_0296 IMG_0300 IMG_0303 IMG_0311 IMG_0316 IMG_0320 IMG_0324 IMG_0325 IMG_0329 IMG_0335 IMG_0339 IMG_0341 IMG_0343

Previous articleВтора недела од Великиот Пост во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleTHE FIFTEENTH INSTRUCTION. ON THE HOLY FORTY DAYS OF LENT