Тодорова сабота во црквата Свети Илија во Футскрај

1300

На 4 Март, на Тодорова сабота, кога го празнуваме споменот на светите апостоли Архип и Филимон, и светата маченичка Алфија, во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ му се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

IMG_0148 IMG_0149 IMG_0150 IMG_0152 IMG_0155 IMG_0158 IMG_0159 IMG_0161 IMG_0165 IMG_0167 IMG_0168 IMG_0170 IMG_0171 IMG_0172 IMG_0173 IMG_0174 IMG_0175 IMG_0176 IMG_0181 IMG_0186 IMG_0189 IMG_0192

Previous articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleИ ние сме икона: осквернета, но и осветена