Interviews & Statements

Божикно интервју со митрополитот г. Петар

За Македонската Информативна Агенција МИА  Македонската православна црква, Охридска архиепископија на пригоден начин, со Света архијерејска Златоустова литургија и со промоција на авторската книга „Духовната...

Гостување на Митрополитот Петар во Топ Тема/Телма (Видео)

На 18.11.2015 година, во емисијата Топ Тема, на телевизијата Телма, на покана на г-динот Боби Христов, Митрополитот Преспанско-Пелагониски и администратор Австралиско-Новозелнадски г. Петар зборуваше за...