8-ми Ден, бр. 63

1297

Содржина:

Веронаука

Историја на Божикниот пост

Чудото на иконата „Брзопослушничка“

Житие на Свети Григориј Палама

Протоереј Алексеј Уминскиј – Зошто заминав од социјалните мрежи?

Church History

Свети Игнатиј Брјанчанинов – За двата вида прелест

Вести

Шеесет и третиот број од епархискиот тромесечник „8-ми Ден“, за периодот октомври-декември 2016г., може да се преземе на следниот линк:

ПРЕЗЕМИ ГО 63. БРОЈ НА СПИСАНИЕТО

Previous articleТи дојде!
Next article„Денес ви се роди, во градот Давидов Спасител…“ (Лк. 2, 10) – Божикна посланица 2017