5 – та Недела на Великиот пост во црквата Свети Илија во Футскрај

987

На 2 Април, 2017 г., во Петтата недела од Велигденскиот пост, посветена на Преподобна Марија Египетска, во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше Неделна Утрена богослужба и Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_0855 IMG_0856 IMG_0859 IMG_0861 IMG_0862 IMG_0863 IMG_0865 IMG_0866 IMG_0867 IMG_0870 IMG_0871 IMG_0872 IMG_0874 IMG_0876 IMG_0877 IMG_0878 IMG_0880

Previous article5 – та Недела на Великиот пост во црквата Свети Никола во Престон
Next articleМолебен канон на светиот свештеномаченик Елефтериј, црква Света Петка, Мил Парк