Гостување на митрополитот г. Петар во емисијата „Ѕид“ на АЛФА ТВ

2635

На 08 Март 2018 година, Неговото Високопреосвештенство, Митрополиtот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско и Новозеландски г. Петар гостуваше на емисијата ЅИД на Алфа Телевизија, каде одговараше на повеќе новинарски прашања на повеќе актуелни теми.

 

Previous articleЧудесното јавување на старец Порфириј и исцелувањето на тешко-болната жена
Next articleМало Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт