Гостување на Митрополитот г. Петар во емисијата „Отворено студио“ на ТВ НОВА

2803

На 5 декември 2017, митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, гостуваше во емисијата „Отворено студио“ на ТВ Нова, во која зборуваше за повеќе актуелни теми.

Во прилог е видео снимката од емисијата.

Previous articleВоведение на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт