Цветници во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1082

На 09 Април, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, во црквата Света Богородица – Пречиста, во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Празнична утрена и Света Златоустова Литургија.

На литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите тајни.

 

IMG_2893 IMG_2896 IMG_2897 IMG_2898 IMG_2899 IMG_2900 IMG_2902 IMG_2903 IMG_2904 IMG_2905 IMG_2906 IMG_2907 IMG_2908 IMG_2909 IMG_2910

 

Previous articleПоддршка на протестот за унитарна и заедничка Македонија во Мелбурн
Next articleЦветници во Соборната црква „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам