Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај – Втор ден Духовден

1049

На 5 јуни 2017 година, на празникот посветен на Светиот Дух (втор ден Духовден), кога се празнува и споменот на светиот Михаил Синадски, преподобниот маченик Михаил и преподобната Евросинија Полоцка, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Утрена Богослужба и Света Златоустова Литургија.

На Литургијата, верниците се заблагодарија на Бога и се причестија со Христовите Тајни.

IMG_2493 IMG_2497 IMG_2499 IMG_2503 IMG_2504 IMG_2505 IMG_2507 IMG_2508 IMG_2509 IMG_2510 IMG_2490

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук – Втор ден Духовден
Next articleTo live as Christians…