Нов број на „Пастир“ – парохиски весник на МПЦО Свети Никола во Престон

1499

Pastir juni 2017 br 03 sv Nikola_page_001Со благослов на Неговото Високопреосвештенство митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, излезе новиот број на „Пастир“ – парохиски весник на Македонската Православна Црковна Општина „Свети Никола“ во Престон.

Новиот број, за месец Јуни, тематски е посветен на празникот Слегувањето на Светиот Дух – Педесетница.

Во бројот е објавен и распоредот на богослужби во црквата Свети Никола – Престон за тековниот месец.

Преземи го новиот број: Pastir juni 2017 br 03 sv Nikola

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleA Gift To You