Нов број на „Пастир“ – парохиски весник на МПЦО Свети Никола – Престон

1861

pastir 2 sveti nikolaСо благослов на Неговото Високопреосвештенство митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, излезе новиот број на „Пастир“ – парохиски весник на Македонската Православна Црковна Општина „Свети Никола“ во Престон.

Новиот број, за месец Мај, тематски е посветен на Вознесението Христово – Спасовден. Во бројот е објавен и распоредот на богослужби во црквата Свети Никола – Престон за тековниот месец.

Преземи го новиот број:  Pastir maj 2017 br 02 sv Nikola

Previous articleТрета Недела по Пасха, Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија – Футскрај
Next articleСвети Георгиј Победоносец – Божествена Литургија во манастирот Донибрук