Недела на Митарот и Фарисејот – Божествена Литургија во црквата „Свети Илија“, Футскрај

1375

На 5 Февруари во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога е и споменот на светиот свештеномаченик Климент Анкирски и светиот маченик Агатангел, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Света Божествена Литургија.

Верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_4943_1 IMG_4945_1 IMG_4946_1 IMG_4948_1 IMG_4949_1 IMG_4950_1 IMG_4951_1_1 IMG_4952_1 IMG_4953_1 IMG_4954_1

Previous articleВечерна богослужба и Архиерејска литургија во црквата „Свети Никола“, Северен Перт
Next articleST. PETERSBURG HERMITAGE MUSEUM DISPLAYS ONLY LIFETIME PORTRAIT OF ST. XENIA