Четврта Недела по Пасха – на Раслабениот – во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1188

На 7 Мај, 2017 г., во Четвртата Недела по Пасха – на Раслабениот, кога Православната Црква го празнува споменот на светиот маченик Сава Стратилат и на преподобната Елисавета, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, се богослужеше Утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

20170507_090841_1 20170507_094559_1 20170507_094606_1 20170507_094642_1 20170507_094918_1 20170507_101822_1494151505287_1 20170507_101926_1 20170507_101952_1 20170507_101958_1

Previous articleЧетврта Недела по Пасха – на Раслабениот – во манастирот Донибрук
Next articleСвети Георгиј Победоносец – Ѓурѓовден – Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај