Четврта недела на Великиот пост во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

821

На 26 Март, во Четвртата недела на Велигденскиот пост, посветена на Преподобниот Јован Лествичник, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Утрена со Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_01 IMG_02 IMG_03 IMG_04 IMG_05 IMG_06 IMG_07 IMG_08 IMG_09 (2) IMG_09 (3) IMG_09 IMG_10 IMG_11 IMG_12 (2) IMG_13

Previous articleВоскресна вечерна богослужба и Елеосветување во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleЧетврта недела на Великиот пост во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн