Акатист на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1459

На  24 Март, во Петокот од Четвртата седмица на Велигденскиот пост, во црквата „Свети Илија“ во Футскрај, Мелбурн, се отслужи Мало повечерие со Акатист на Пресветата Владичица Богородица, а веднаш по Акатистот се изврши и чинот на благословување и осветување на петолебие.

IMG_0366 IMG_0368 IMG_0372 IMG_0378 IMG_0380 IMG_0382 IMG_0385 IMG_0387 IMG_0398 IMG_0410 IMG_0411 IMG_0419 IMG_0365

Previous articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleОставете ги децата да приоѓаат кај Мене – Божествена Литургија во црквата Свети Никола во Перт