21 Недела по Педесетница – Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1764

На 29 октомври 2017 година, во 21-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите отци на 7-от вселенски собор, и на светиот маченик Лонгин Стотник, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Previous article21 Недела по Педесетница – Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next article21 Недела по Педесетница – Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај