20-та Недела по Педесетница – Литургија во Соборната Црква во Сиденхам, Мелбурн

1603

На 22 октомври 2017 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Апостол Јаков Алфеев и на светите праведни Аврам и Лот, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous article20-Недела по Педесетница – Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleВечерна Богослужба во Црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен